Albaraka Türk Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (22.07.2013)

Albaraka Türk Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 2,46 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 1,90
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 2,00-2,10 bandı ve 2,17
Ana Stop Loss: 1,75

Hissede yaklaşık iki aydır etkili olan alçalan hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 1,75 seviyeleri takip edilebilir.

Hisse üzeride satış baskısının artması durumunda, teknik açıdan 1,75 seviyesine yaklaştıkça durulacağını, bu seviyenin üzerinden 1,90 seviyesindeki ana direnç bölgesine doğru yeni yukarı atakların oluşabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle,
1,75 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz. 1,79 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

1,75 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, hisenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasınıönermekteyiz.

Hissede olası yukarı atakların daha uzun süreye yayılabilmesi için ise 1,90 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 2,00-2,10 bandı ile 2,17 seviyeleri beklenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 1,90 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 2,00, 2,10 ve 2,17 seviyeleri takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.