Albaraka Türk Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (10.07.2013)

Albaraka Türk Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 2,46 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 1,90 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 2,00-2,10 bandı ile 2,17 seviyeleri
Ana Stop Loss: 1,75

Hissede Haziran ayı başından beri etkili olan alçalan hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 1,75 seviyesi ön plana çıkmaktadır. 1,79 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışların 1,75 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisinin ve 20 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu bölgeye denk gelen ana direnç noktası olarak etkili olacak 1,90 seviyesine doğru bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 1,75 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

1,75 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, hisenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissede olası yukarı atakların daha uzun süreye yayılabilmesi için ise 1,90 seviyelerinin aşılmasını önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 2,00-2,10 bandı ile 2,17 seviyeleri gösterilebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 1,90 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 2,00, 2,10 ve 2,17 seviyeleri takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN