Aksa Enerji Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (07.05.2013)

Aksa Enerji Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Öneri: AL
Hedef Fiyat: TRY 5.70

• Aksa Enerji’nin 1Ç13’de net kar rakamı geçen senenin aynı dönemine göre %88 azalışla 18 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Beklentimiz şirketin 1Ç13’de 8 milyon TL net kar açıklaması yönünde bulunurken piyasa beklentisi ise 14 milyon TL net kar rakamıydı. Hatırlanacağı üzere Ak Enerji geçen yılın aynı döneminde artan finansman gelirleri sayesinde 146 milyon TL net kar açıklamıştı. 2013 yılının ilk çeyreğinde artan kur farkı giderleri ve geçen seneye göre azalan net satış gelirleri şirketin net kar rakamının geçen senenin altında kalmasındaki en büyük etken oldu.

• Aksa Enerji’nin açıklamış olduğu 1Ç13 sonuçlarının genel olarak beklentilerimize paralel gelmesi ışığında 5.70 TL seviyesinde bulunan hedef hisse fiyatımızda bir değişiklik yapmıyoruz. Cari hisse fiyatı 4.85 TL seviyesinde bulunan Aksa Enerji’in hedef hisse fiyatımıza göre %18 kazandırma potansiyeli taşıması nedeniyle bu aşamada “AL” olan önerimizi koruyoruz.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN