Akbank Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (18.04.2013)

Akbank Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: TUT Hedef Fiyat : 10,20 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 9,64 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 10,00 seviyeleri ile 10,15-10,40 bandı
Ana Stop Loss: 9,00

Orta vadeli yükselen hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 9,00 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Olası geri çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin sınırlı kalacağını, yükseliş eğiliminin korunacağını, teknik açıdan önümüzdeki süreçte ilk etapta 9,64 seviyelerinin test edileceğini düşünmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 9,00 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasınıönermekteyiz.

9,00 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, orta vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissede düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, satış baskısının yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 9,22, 9,12 ve 9,06 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yükseliş hareketinin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 9,64 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 10,00 seviyeleri ile 10,15-10,40 bandı gösterilebilir. 9,40, 9,48 ve 9,56 seviyeleri ara direnç noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 9,64 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 10,00, 10,15 ve 10,40 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN