Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerisi – (5.08.2022)

Küresel rahatlama teması ve güçlü kârlar BIST’i yükseltti

Model Portföy Hisse Önerileri

– BIST, Temmuz ayını TL bazında %8 artış ve dolar bazlı yatay seyirle tamamladı. Hisselerdeki genel eğilim önceki ay işaret ettiğimiz gibi hızlı tüketim grubunu, gıda perakendecilerini, enerji şirketlerini ve bankaları öne çıkardı. Buna karşılık, Telekom, Teknoloji, Demir Çelik, Altın ve Sigorta hisseleri zayıf performans sergilemeye devam etti.

– Ağustos ayı için önerilerimizde değişiklik yapmadık. Son iki ay yatırımcı tercihlerini yönlendiren temel dinamiklerin Ağustos ayında da güçlü kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle hisse öneri listemizde değişiklik yapmadık. Bununla birlikte kur tarafında görülebilecek olası dalgalanmalar ihracat temalı portföyleri yeniden ön plana çıkarabilir. Ayrıca ay sonuna kadar açıklanmaya devam edecek 2Ç22 sonuçlarının da öneri listesinde dönem için değişiklikler için fırsat sunabileceğini düşünüyoruz.

Model Portföy Hisse Önerileri Performansı

– Hisse öneri listemiz 5 Temmuz – 4 Ağustos arasında %13,5 getiri sağlayarak BIST-100 getiri endeksini %3,0 yendi. İş Bankası C, Mavi ve Logo aylık bazda öneri listemizi sürükleyen hisseler oldular. Buna karşılık Tüpraş ve Yataş hisseleri nispeten zayıf performans ile ortalamaya olumsuz etki verdi.

– 4 Ağustos itibarıyla hisse öneri listemizin YBG getirisi %63,6 oldu. Böylece hisse seçimlerimizin toplam bileşik getirisi ilk yedi ayda %45,7 olan TÜFE enflasyonunun ve aynı dönemde %51,3 getiri sağlayan BIST-100 toplam getiri endeksinin üzerinde yer aldı. Portföyümüzün 2014 başından bu yana bileşik getirisi ise %1142’ye ulaştı. oldu. Aynı dönemde BIST-100 toplam getiri endeksi ise %422 arttı. (Portföy getirilerimiz takip eden dönemde model portföy raporumuzun yayınlanma tarihindeki fiyat ortalamalarına göre düzeltilmektedir. BIST100 toplam getiri endeksi hisse fiyatları temettü ödemeleri için düzeltilerek hesaplanıyor).

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerisi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!