Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (27-30 Temmuz 2020)

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden hedef fiyat/hedef fiyat aralığına ulaşan ve hatta geçen pay senetleri ALKIM ve ENKAI olmuştur. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi %18.9 yükseliş ile ALKIM olmuştur. Aynı periyotta, aynı hesapla ENKAI %1.9, MAVI ise %1.8 yükseliş kaydetmiştir. 20 Temmuz- 24 Temmuz kapanış fiyatlarına göre ise ALKIM %7.5 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir. EREGL hissesi ise haftayı zarar durdur seviyesine temas ettikten sonra yükselerek tamamlamıştır.

Geçen hafta XU100’de %0.35 yükseliş oluşurken, model portföyün ortalama getirisi %-1.19 olmuştur. Yeni haftada ENKAI ve KORDS’yı model portföyde tutmaya devam ediyoruz. ALKIM, EREGL ve MAVI pay senetlerini model portföyümüzden çıkarırken PGSUS, HEKTS ve TAVHL hisselerini ise portföyümüze ekliyoruz.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN