Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (20-24 Temmuz 2020)

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden hedef fiyat/hedef fiyat aralığına ulaşan ve hatta geçen pay senetleri AEFES, ARCLK ve EREGL olmuştur. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi %8.4 yükseliş ile ARCLK olmuştur. Aynı periyotta, aynı hesapla EREGL %6.4, TTKOM ise %5.3 yükseliş kaydetmiştir.

10 Temmuz- 17 Temmuz kapanış fiyatlarına göre ise ARCLK %7.7 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir. Tüm pay senetleri zarar durdur seviyelerine yaklaşmadan haftayı tamamlamışlardır. Geçen hafta XU100’de %3,46 yükseliş oluşurken, model portföyün ortalama getirisi %3,83 olmuştur. Yeni haftada EREGL’i model portföyde tutmaya devam ediyoruz. AEFES, ARCLK, TTKOM ve THYAO pay senetlerini model portföyümüzden çıkarırken ALKIM, ENKAI, KORDS ve MAVI hisselerini ise portföyümüze ekliyoruz.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN